Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ronaldo: Chci hrát za Real

9. 6. 2008

Obrazek

Cristiano Ronaldo dnes překvapivě řekl, že chce hrát za Real Madrid. Všechno ale závisí na tom, jestli ho bude chtít Manchester prodat.

Nekonečný příběh s názvem Cristiano Ronaldo pokračuje. 23letá hvězda Manchesteru United je v poslední době cílem neutuchajících spekulací spojujících ho s odchodem do Realu. Nejen fanoušci United čekali na jeho další prohlášení, které mělo s konečnou platností jeho budoucnost vyjasnit. A to tak, že zůstane i nadále v Anglii. Jenže z dnešních Ronaldových slov musí mít radost hlavně vedení a fanoušci Realu, protože hráč se nechal slyšet, že chce hrát za Real!

"Rád bych hrál za Real Madrid. Ale jenom pokud je pravda to, že jsou připraveni zaplatit Manchesteru to, co si klub řekne. Ale to stejně nezávisí na mně."

Touha Realu po tomto hráči je tak velká, že údajně přinutila Real přemýšlet o astronomické nabídce ve výši 80 mil. liber. Ronaldovi byl Real ochoten nabídnout pětiletý kontrakt s platem 300 tis. EUR týdně. Jenže neustálá vyjádření vedení Realu do tisku dost naštvala Manchester. Jeho manažer Sir Alex Fergusson šel až tak daleko, že Real popsal jako klub bez morálních zásad a neváhal jej dokonce přirovnat k bývalému španělskému fašistickému diktátorovi generálu Francovi. Ronaldo tak svůj klub jistě nepotěšil, ačkoliv se čekalo, že před nadcházejícím evropským šampionátem učiní přesný opak. Jeho slova ale v žádném případě neznamenají jeho odchod do Španělska, protože Manchester svoji největší hvězdu nechce pustit a jeho názor nezmění ani sebevětší finanční částka. Ale nikdy neříkej nikdy.

Dnešním vyjádřením dal také Ronaldo najevo, že po dobu Eura se již o své budoucnosti nebude více vyjadřovat. "Ode dneška se o tomto tématu s nikým nebavím. Budu o tom mluvit až po skoneční Eura. Neptejte se mě na to, protože na to nebudu odpovídat." Celý Manchester tak bude mít strach z odchodu své nejzářivější hvězdy minimálně další měsíc.